1. pl
  2. ru

Lustra postarzane czym są?

 

  Lustra postarzane, zwane także antycznymi, to lustra przypominające stare wiekowe zwierciadła o podniszczonej powłoce odbijającej. Oczywiście efekt ten jest celowy i ma za zadanie wydobyć z tworzywa jakim jest szkło pokryte odbijającą warstwą srebra, ciekawe, niepowtarzalne efekty za pomocą skomplikowanej techniki. Na powierzchni takich luster widać różnego rodzaju zacieki, wykwity, przenikające się wzajemnie plamy, często też pojawia się jakiś opalizujący kolor czy drobinki złota. W momencie gdy na takie lustro pada światło, zaczyna w nim wydobyć wspaniałe, bajkowe wręcz efekty.

W swojej ofercie oprócz luster postarzanych mam również lustra wykonane przy użyciu płatków złota i srebra, różnią się one znacząco od innych luster gdyż powłoka odbijająca jest wykonana z płatków kruszcu i widać jej podział co daje niesamowity i niepowtarzalny efekt rękodzieła.

 

  Lustra postarzane stosuje się jako ozdobę bądź też jako praktyczne zwierciadło mogące nam służyć na co dzień jako zwykłe lustro, wszystko zależy od stopnia postarzenia, wzoru, koloru, zastosowanej techniki itp. Tafle tych luster można z powodzeniem ciąć, wiercić w nich otwory, szlifować czy też kleić do ścian bądź innych materiałów za pomocą specjalnego kleju. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, jak i możliwości wykończenia.

 

Zapraszam do działu "galeria" gdzie można zapoznać się z próbką mojej pracy.

 

lustro antyczne, lustro starzone, lustro morena, lustro nakrapiane, szklarz, postarzanie luster, lustro kryształowe, projektowanie lustra, usługi szklarskie, lustro postarzane, antique mirror